Dr. Murat DOĞAN

Boğaziçi Üniversitesi Matematik mezunu olan Doğan iş hayatına öğrencilik yıllarında uluslararası türev piyasalarda aracılık yapan bir firmada Dealer ve Teknik Analist olarak çalışarak başlamıştır.

Daha sonra Marmara Üniversite’si İngilizce İktisat bölümünde yüksek lisans yapan Doğan bu dönemde İstanbul Bilgi Üniversite’si Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nde Araştırma Görevliliği yapmıştır. Bu dönemde MS Office Uygulamaları, Finansal Matematik ve İstatistik derslerine katkı sağlamıştır.

Yüksek Lisans tezini Opsiyon Fiyatlandırması üzerine yaptıktan sonra askere giden Doğan askerliğin ardından kısa bir dönem Finansbank’ta Mali Analiz bölümünde çalışmıştır. Daha sonra Philip Morris Sabancı’da Hazine & Finansal Analiz bölümünde 5 yıl kadar çalışan Doğan sonrasında sırasıyla Bankacılık ve Sigortacılık sektörlerinde Risk Müdürü olarak görev yaptı.

Tüm eğitimlerini iş hayatından örnekler eşliğinde Excel uygulamalı olarak veren Doğan’ın verdiği eğitim programları arasında Finansal Matematik, Finansal Modelleme, Bütçe Modelleme ve Risk Yönetimi ve Türev Ürün Uygulamaları bulunmaktadır. Finans, bütçe, risk ve veri analizi ile ilgili danışmanlık faaliyetlerinde de bulunan Doğan, zaman zaman bu konularla ilgili çeşitli seminer ve konferanslara da katılmaktadır.

Doğan son olarak Finansal İktisat alanında doktora programını tamamlamış olup, akademik dergilerde çeşitli yayınları bulunmaktadır.


Tüm Eğitimcilere Geri Dön