Almila DALKILIÇ

İstanbul’da doğdu. 1993 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ‘Sahne Görüntü Ana Sanat Dalı Tiyatro Dekor Kostüm’ bölümünden mezun olmuştur. 2003 yılında London School of Public Relations’dan ‘An Integrated Approach to PR Certificate’ almıştır.

Uki, Beymen, Home Store gibi firmalarda Dekoratör olarak çalışmıştır. TGRT, İstanbul FM, Medya FM, MTV’de toplamda 8 yıl Program Yapımcılığı ve Sunuculuk yapmıştır. (Canlı yayın) MEB Bakanlığı onaylı Haber Spikerliği ve Sunuculuk sertifikasına sahiptir. Logo Şirketler Grubu, Çanakçılar Şirketler Grubu, Spotek ve TGRT’de Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yapmıştır.

Müziğe, Üniversite yıllarında katıldığı yarışmalarda dereceler ve birincilikler alarak başlamış, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş ve canlı yarışma performansıyla hem bateri çalıp hem de solo bir şarkıyı seslendirerek “En iyi Enstrümantalist” ödülünü alarak Türkiye’nin ilk ve tek Ödüllü Bayan Bateristi unvanını kazanmıştır. Speaker olarak katıldığı zirve ve organizasyonlarda sunumlarına ek olarak Bateri Show da yapmaktadır. TRT Ses Sınavında 2.lik, TRT Altın Anten’de Mansiyon kazanmıştır. ATV’de Gani Müjde’nin ekibinde her hafta yayınlanan bir stand up show programı yayınında bir sezon boyunca baterist olarak görev almıştır. (Canlı yayın) Eurovision Türkiye Jüriliği yapmıştır. Daha sonra müzik çalışmalarına konser ve reklam müzikleri (jingle) solistliği ile devam etmiştir. Pek çok reklam müziği seslendirmiş olup jingleları tüm radyolarda yer almıştır. (Yataş, Maggi, İstanbul FM, Sandy, Loreal, Çardak, Laressa, Şifa Hastanesi, Logo Collection, Mercedes Benz vb…)

Ak Parti Siyaset Akademisi’nde Milletvekili adaylarına vermiş olduğu eğitimler sebebiyle o dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dan,  Kadıköy Belediyesi’nde ve Sağlık Polikliniği’nde vermiş olduğu eğitimlerden dolayı Belediye Başkanı Selami Öztürk’den Teşekkür Belgeleri almıştır. Bir yıl boyunca sözleşmeli olarak Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk’ün İletişim Danışmanlığını yapmış, Kadıköy Belediyesi personeline İletişim Teknikleri eğitimler vermiştir.

Uzmanlık konuları; Müthiş Sunum Teknikleri, Hitabet Sanatı, Doğru İletişim Sırları, Başarı İçin Bahane Arama Çare Ara, Öfke Yönetimi, Konuşuyoruz Ama Nasıl Konuşuyoruz?, Uzatma Sadede Gel ‘Kısa Konuşmalarla Uzun Soluklu Başarılar’, İş Adabı, Antagonist İkna, Şapka Çıkarttıran Müşteri Hizmetleri Halkla İlişkiler, Güzel Konuşma Ve Diksiyon,  Beden Dili, Ekip Çalışması, Takım Ruhu Ve Takımdaşlık, Liderlik, Karizma, Zirve Yapan Motivasyon, Eureka, Sunum Hakkında Hiç Bilinmeyenler, Telefonda İletişim,  İmajınız Siz Siniz, Özgüven,  Zor İnsanlarla  Kolay İletişim, Zaman Ve Stres Yönetimi, Time Is Money ‘Zaman Paradır’, Ritim Ve Ses Atölyesi, İdeal Yöneticilik , Eğiticinin Eğitimi, Siyasilere Özel Seçim Kazandıran Tüyolar, Aile İçi İletişim, Müşteri İle Doğru İletişim Teknikleri, Kurumsal İtibar Yönetimi, O Benim Çalışanım, O Benim Yöneticim , Yönetirken Yönetilmeden  Yönetme Sanatı  vb. olup  Türkiye’de Protokol eğitimi veren beş hocadan biridir.

Kurum İçi Seminer – Eğitim Verdiği Firma Ve Kuruluşlardan Bazıları:

ULAŞIM: İETT, ÖHO, İBB ULAŞIM A.Ş, İDO, SUN EXPRESS

OTOMOTİV: MERCEDES BENZ, CHEVY OTOMOTİV, MERMERLER OTOMOTİV, BAŞBUĞ OTOMOTİV

KAMU-SİYASİ-ÖZEL: AKP, CHP, MHP, MARMARA VE BOĞAZLARI BELEDİYELER BİRLİĞİ, TÜRK TELEKOM İÇ DENETİM BAŞKANLIĞI, İDO, İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR A.Ş, KADIKÖY BELEDİYESİ, ÜSKÜDAR BELEDİYESİ, ATO, KAĞITHANE İLÇE TEŞKİLATI, AKP SİYASET AKADEMİSİ, TCDD, AYEDAŞ, TPAO, İETT

DERNEKLER: GENÇ TÜMSİAD, ATO, TİMDER, TİMKODER, ETÜDER, AVİAD

SAĞLIK: ACIBADEM SAĞLIK GRUBU, DÜNYA GÖZ HASTANELERİ, COVİDİEN SAĞLIK, BİODER-BİOFARMA, HİSAR İNTERCONTİNENTAL HOSPİTAL, GÖZTEPE KARDİYOLOJİ MERKEZİ, KADIKÖY SAĞLIK POLİKLİNİĞİ

TÜKETİM: EVYAP, ECA-SEREL BSH ( BOSCH und SİEMENS HAUSGRATE ), UNILEVER

BANKA: TEB, BANK ASYA

HOLDİNGLER: SİNPAŞ GYO, ŞAHİNLER HOLDİNG, GENESİS HOLDİNG, PEKER GROUP, ARKAS HOLDİNG

İNŞAAT-AVM- LOJİSTİK-NAKLİYE: BUYAKA AVM – BİLFİNGER, BURSA UMUT İNŞAAT, FATİH İNŞAAT-  EVANİ, VOİTH, SUBOR

TARIM:  TOROS TARIM, ANC

YEME –İÇME: BANVİT-BANVİTAŞ, MADO, KOMŞU FIRIN, BEREKET DÖNER, YEMEKÇİM A.Ş, KAYSERİ GAZ

TEKSTİL: PUMA, ALFATİM A.Ş, MERKOTEKS, FETİH TEKSTİL, LC WAİKİKİ

MAKİNE-METAL: ONUR SAC METAL, KABAN MAKİNE, TAM PLASTİK

TV: KANAL D – DMC

Genele Açık Seminerlerde Bireysel Katılımda Bulunan Firma Örnekleri:

THY, Pegasus, Domino’s, Pernod Ricard, Çarmıklı A.Ş, Eczacıbaşı, Kale, Duravit, Orka, İMKB, İş Bankası, Mercedes Benz, Gürallar, Kuveyt Türk, Arçelik, Özgörkey Otomotiv, Borusan, İstikbal, FAO Birleşmiş Milletler, Abdi İbrahim, Coca Cola, Çalık Holding, Garanti Bankası, Hisar, K.V.K, Turkcell, Medipol, Medical Park, Arçelik,Unilever, Vakko, Sunny, Acıbadem Hastanesi, Avea, Kariyer Net, Dünya Göz, Halk Bankası, Vakıf Emeklilik, Vitra, Unifree, Bosch, Paşabahçe, Novartis, Danone,Thyssenkrupp Asansör,  Akbank, Yapı Kredi Bankası, Bankalararası Kart Merkezi, Bilkont Dış Ticaret, BSH Ev Aletleri, Çam Ecza Deposu, Danone, Doğan Şirketler Grubu, NCR Bilişim, Novartis, Otokar, Paşabahçe, Team İletişim, Thyssenkrupp Asansör, Komşu Fırın , Vakıf Emeklilik, Kale Seramik, Sheraton Hotels , Vodafone, Bioder Biofarma, Sinpaş Yapı, Denizbank, Tekin Acar, MersinPort , Pharmactive İlaç, Akkim Kimya, Takas ve Saklama Bankası, Anadolu Isuzu, Nivak Group, Unilever,MDN Yayıncılık, NETAŞ, OFÇAY, Anadolu Sigorta, Akkim Kimya, Namet, Pfizer İlaç, Coface Sigorta, Bohur Yapı, Esalco Lojistik, Çelikyay Otomotiv, Aras Kargo, Norm Ambalaj vb………

“SPEAKER”Ve “SUNUCU”  Olarak Katıldığı Zirve- Konferans -Yıllık Toplantı-Org. Örnekleri:

ARKHE CONSULTING EXECUTIVE ASSISTANT CONFERENCES                                                                      

EDUPLUS CONFERENCES / Sheraton Hotel İstanbul

VAKIF EMEKLİLİK / Cornelia Diamond Hotel Antalya

DELL-PENTA / SOFA HOTEL Şişli

TİMDER 14 ŞUBAT BRUNCH / Sheraton Hotel İstanbul

MALTEPE PARK AVM / Babalar Günü Söyleşisi

DİYARBAKIR / Doğru İletişim ve Güzel Konuşma – Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Konferansı

MUĞLA ÜNİVERSİTESİ / İletişim Konferansı

İETT LİDERLİK AKADEMİSİ KAPANIŞ SUNUMU ‘LİDERLİK’

ARKHE DANIŞMANLIK / Konuşuyoruz ama nasıl Konuşuyoruz 1 ve 2. Zirvesi Zirve Organizatörü – Sunucu- Konuşmacı

KOBİ’DEN DÜNYA’YA BAŞARILI MARKALAR ZİRVESİ- Sunuculuk / Kaya Ramada Hotel

ANATOLİA En Güzel Kedi yarışması / Sunuculuk

TİMDER KONFERANSLARI-Stratejitek & Organik ( 2008-2015…Devam ediyor )

Özel Danışmanlık Referansları:

(Şirket / Firma sahibi, Yön. Kur. Başk, Yön. Kur. Başk. Yrd, Genel Müd ve Üst Düzey Yöneticiler bazında yapılan özel ders ve danışmanlıklar )

KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANI, KADIKÖY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI, İSTANBUL 1. BÖLGE MİLLETVEKİLİ, VAKKO, UNILEVER, MİLLİ PAZAR, SİNPAŞ GYO, VAKIF EMEKLİLİK, TÜRKİYE ECZACILAR BİRLİĞİ, ARÇELİK, SUNNY ELEKTRONİK, ANADOLU SİGORTA, MERKO GROUP, TESA BANT, WELLPOİNT

16 yıldır Kişisel Gelişim Uzmanı-Yazar olarak seminerler verirken konferans ve zirvelerde konuşmacı olarak yer almaktadır. 8 yıldır TİMDER AKADEMİ’de Kişisel Gelişim Seminerleri vermektedir, Değerlendirmeler sonucu Katılımcı Memnuniyet oranı en yüksek Eğitmendir. 5 üzerinden 4.8 Uzun yıllardır çalıştığı Arkhe Eğitim ve Danışmanlık’daki Eğitim notu: 100 üzerinden 98’dir.

HOMESHOWROOM Dergisinde 2 yıl yazı yazmıştır. TİMDER ve TİMFED dergilerinde 8 yıldır Kişisel Gelişim yazıları yayınlanmaktadır. Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi’nde 3 yıl Diksiyon kursu vermiştir. Kariyer Akademisi’nde 3 yıldır Spikerlik Sunuculuk dersleri vermektedir.39 Başarı Plaketi ve çok sayıda Teşekkür Belgesi vardır. Seçim dönemlerinde Milletvekili adaylarına ve Siyasilere özel;  Güzel Konuşma, Hitabet, İkna teknikleri, Beden Dili ve İmaj konularında “Danışmanlık”  yapmaktadır. 3 Yıldır “Konuşuyoruz ama nasıl Konuşuyoruz” Zirvesinin planlama, içerik ve konuşmacı organizasyonunu Arkhe Eğitim ile sürdürmektedir.

Elma Yayınevi tarafından yayınlanmış ‘İletişimde İletişim’ adlı bir kitabı bulunmaktadır. 2016’da çıkarmayı planladığı “Karizma” konulu ikinci kitabının hazırlık çalışmaları devam etmektedir.


Tüm Eğitimcilere Geri Dön